Go to Top

Rekomendacje

Zielone światło dla „Nautilus Gdańsk”

Tuż obok stadionu piłkarskiego „Energa” w Gdańsku za dwa lata swe podwoje otworzy oceanarium "Nautilus Gdańsk". Inwestycja otrzymała zezwolenie, a za jej realizację odpowiada Premiowy Fundusz Inwestycyjny Future z Wrocławia oraz właściciel stadionu – miejska spółka Arena Gdańsk. Kompleks powstanie w budynku, o długości ok. 300 m i powierzchni prawie 60 tys. mkw. PFI Future ma już na swoim koncie budowę cieszącego się wielką popularnością Afrykanarium we Wrocławiu.

W jednej części Nautilusa Gdańsk będzie można podziwiać morskie zwierzęta – rekiny, pingwiny, ośmiornice, piranie oraz rośliny z Amazonii i Oceanu Atlantyckiego, w drugiej powstanie hotel, egzotyczna laguna, kompleks basenów i saun, jaskinie 5D, interaktywne centrum nauki, galeria medyczna oraz obiekty gastronomiczne i handlowe.
Dziewięć basenów i całoroczna plaża z pewnością przyciągną chętnych. Atrakcją ma być na przykład basen w jaskini oddzielony szybą od akwarium z rekinami. Projekt zakłada, że kąpiący się będą widzieli pływające za szybą ryby, z kolei goście akwarium obejrzą rekiny, ale nie pływających ludzi.
Koszt inwestycji to 450 mln złotych, a szacunki zakładają, że centrum każdego roku odwiedzi ok. 2,5 mln osób.