Go to Top

Robot Husqvarna pielęgnuje książęcy trawnik

  Kosiarki automatyczne Husqvarna Automower® z serii 500 już od kilku lat na dobre zadomowiły się w wielu miejscach Polski. Jedną z nich – model Automower 520 – można spotkać na reprezentacyjnym trawniku przed głównym wejściem do zamku Książ. Pracownicy służb odpowiedzialnych za konserwację zamkowej zieleni podkreślają, że kosiarka sprawuje się bez zarzutu, a o wysokiej jakości pracy najlepiej świadczy nieskazitelny wygląd trawnika.

Dużą zaletą automatycznych kosiarek jest, poza wygodą, możliwość użycia ich także na nierównym terenie i stromych zboczach (o nachyleniu do 45 %). Poza tym dobrze radzą sobie z wąskimi przejazdami i zapewniają wyjątkowo wysoką jakość koszenia.
Kosiarka automatyczna Automower 520 została zaprojektowana do profesjonalnego użytkowania również w ramach floty maszyn. Można nią sterować zdalne, także zapobiegać jej kradzieży dzięki monitorowaniu za pośrednictwem usług Husqvarna Fleet Services na komputerze czy tablecie.  Pełna kontrola i konfiguracja kosiarki możliwa jest za pomocą smartfona. Nawigacja wspomagana GPS i zegar pogodowy zapewniają równomierne koszenie skomplikowanych trawników, jednocześnie automatycznie dostosowując częstotliwość koszenia do wzrostu trawy. Kosiarka obsługuje wszystkie rodzaje trawników oraz strome zbocza osiągąc doskonałe rezultaty koszenia - nawet w deszczowych warunkach. Solidna konstrukcja zapewnia kosiarce trwałość i niezawodność.

Tekst i zdjęcia: Krzysztof Małyszko