Go to Top

IFAT 2020 został odwołany

Zgodnie z planem tegoroczne targi IFAT miały się odbyć w maju. Rozprzestrzenianie się wirusa COVID-19  sprawiło, że trzeba było szukać nowego terminu imprezy. Organizatorzy ogłosili, że nową datą będzie 7-11 września, ale negatywne opinie wystawców oraz mała szansa na zgodę władz Niemiec na organizowanie tak ogromnej, międzynarodowej imprezy w jesiennym terminie sprawiły, że zarząd Messe München postanowił odwołać tegoroczną edycję targów.
– Bezpieczny i udany IFAT 2020 dla wszystkich zainteresowanych to był nasz główny cel. Ze względu na wciąż nieprzewidziane okoliczności ten cel jest niestety nieosiągalny nawet w przypadku nowej daty. Dlatego z wielkim żalem anulujemy alternatywną datę. Następny IFAT odbędzie się w dniach od 30 maja do 3 czerwca 2022 r. – ogłosił Stefan Rummel, dyrektor zarządzający Messe München.

Decyzję podjęto po intensywnych rozmowach ze stowarzyszeniami branżowymi, partnerami i wieloma wystawcami ze wszystkich segmentów IFAT. Niedawne badanie potwierdziło tę opinię. Ankieta wśród wszystkich wystawców zarejestrowanych na targach została przeprowadzona online w tydzień po Wielkanocy. Udział w niej wzięło 1933 przedstawicieli wystawców z całego świata. 64 proc. uczestników uznało, że organizowanie IFAT we wrześniu 2020 r. jest nieuzasadnione z powodu kryzysu koronawirusowego (737 respondentów) lub z powodu brak szansy na sukces targów (507 respondentów). Natomiast 85 procent ankietowanych nie spodziewa się, że sektor technologii środowiskowych poprawi się ekonomicznie przed pierwszą połową 2021 r.
Więcej informacji można znaleźć na stronie www.ifat.de