Go to Top

Wirtualna śmieciarka edukacyjna!

Żółta śmieciarka Miecia czyli Mobilna Strefa Edukacyjna w śMIECIarce pojawiała się na ulicach polskich miast już w ubiegłym roku. Interaktywna wystawa zaaranżowana we wnętrzu prawdziwej śmieciarki, ze zjeżdżalnią i tarasem cieszyła się zainteresowaniem najmłodszych! Zwiedzając Miecię można było dowiedzieć się dlaczego warto segregować butelki PET, jak wygląda proces ich recyklingu oraz co może powstać w wyniku ich przetworzenia. W tym roku każdy może zwiedzić Miecię bez wychodzenia z domu. Interaktywny wirtualny spacer kryje w sobie aż 48 ukrytych elementów, w tym filmiki, gry, animacje i konkurs! To wszystko już teraz dostępne na www.mieciazimpetem.pl!

W związku z sytuacją epidemiczną na świecie Miecia stała się dostępna dla każdego, kto tylko będzie chciał poznać odpowiedzi na pytania dotyczące recyklingu butelek - niezależnie od miejsca oraz sytuacji, w jakiej się znajduje.
Przez dwa miesiące, co tydzień, do wygrania będą dwa zestawy ekologicznych gadżetów, w tym gadżetów powstałych z recyklingu butelek PET, kubków termicznych, kocyków polarowych i wiele innych.
Kampanię „Działaj z imPETem!” w 2018 roku zainicjowało czterech wiodących producentów branży FMCG, wprowadzających na polski rynek wody i napoje w butelkach PET: Coca-Cola HBC Polska Sp. z o.o., Nestlé Polska S.A. Oddział Nestlé Waters, Pepsi-Cola General Bottlers Poland Sp. z o.o. oraz Żywiec Zdrój S.A. Organizatorem jest Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań S.A., a partnerami strefy sieć sklepów Biedronka, firma ALPLA oraz agencja Horeca.