Go to Top

Nowa ładowarka Merlo

Ruszyła produkcja nowej ładowarki teleskopowej firmy Merlo. Można już składać na nią zamówienia. Model TF 65.9-170 charakteryzuje się udźwigiem 6,5 tony oraz maksymalną wysokością podnoszenia 8.8 metra. Napędza ją silnik spalinowy, turbodiesel, o mocy 125 kW (170 KM), który umożliwia jazdę z maksymalną prędkością 40 km/h. Warto zwrócić uwagę na nowe funkcje, w które wyposażono ten model.

  • „Set Point” – nowa funkcja, która umożliwia zapamiętywanie pozycji wysięgnika i osprzętu, a następnie, po naciśnięciu przycisku, automatyczny powrót do zapamiętanej pozycji.
  • zautomatyzowane ruchy kartezjańskie : możliwość wykonywania ruchów, które podążają za współrzędnymi kartezjańskimi (całkowicie pionowy ruch ładunku) za jednym ruchem joysticka
  • opuszczanie grawitacyjne: nowe rozwiązanie, które umożliwia znaczące zmniejszenie poborów maszyny w trakcie pracy i w cyklach pick and carry
  •  stałe podawanie oleju serwisowego: moduł wbudowany w dystrybutorze, aby ułatwić jego aktywację i regulację podczas obsługi, dokładnie i konkretnie zarządzając przepływem oleju przy wyjściu hydraulicznym.

To tylko niektóre z nowych rozwiązań, wszystkie sprawiają, że nowa ładowarka jest jeszcze bardziej wydajna i ekonomiczna.