Go to Top

Dzień pracowników firm sprzątających

Dziś, 21 października obchodzony jest Thank Your Cleaner Day 2020. Uczczenie osób branży sprzątającej odbywa się już po raz szósty na świecie i drugi w Polsce. Trzeba pamiętać, że wśród bohaterów roku 2020, obok bez wątpienia najważniejszych służb medycznych, są i sprzedawcy, i kurierzy, i nauczyciele, i… osoby sprzątające. To bez ich wysiłków praca w biurach, obiektach użyteczności publicznej, handlu czy środkach komunikacji byłaby niemożliwa! Każdego dnia pomagają nam walcząc z niewidzialnym zagrożeniem.

Coraz większa liczba uczestników Thank Your Clenaer Day na całym świecie pokazuje, że ta kampania jest potrzebna. W 2020 roku zaangażowanych jest już ponad 30 krajów. W Polsce inicjatywa także znajduje coraz więcej sympatyków. I tak np. Kärcher w Polsce obchodzi Thank Your Cleaner Day po raz drugi. W tym roku, na dzień 21.10.2020 w siedzibie firmy w Krakowie zaplanowano wydarzenie, podczas którego premierę będzie miał film z podziękowaniami dla osób sprzątających biura.
- Thank Your Clenaer Day to potrzebna inicjatywa. Personel sprzątający odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa i zdrowia wszystkim wykonującym swe obowiązki zawodowe w biurach, szkołach, instytucjach kultury, czy w sklepie. W firmie Kärcher wiemy od zarania, jak efektywność sprzątania wpływa na zdrowie ludzkie, teraz staje się to doświadczeniem wszystkich. Z tym większym entuzjazmem angażujemy się jako polskie przedstawicielstwo Kärcher w to specjalne wydarzenie – podsumowała Jolanta Zachara, Dyrektor Marketingu w Kärcher.