Go to Top

Prezydent Andrzej Duda z wizytą w Pronarze!

Prezydent RP Andrzej Duda odwiedził we wtorek 08.06 Centrum Wystawowe Pronaru w Siemiatyczach. Po zapoznaniu się z ogromną i unikatową w skali europejskiej ekspozycją fabryczną prezydenta nie krył słów uznania dla tempa rozwoju firmy. Wskazał Pronar jako dowód, na to, że „Polak potrafi” odnieść sukces na światowym rynku, rywalizując z największymi graczami w swoich branżach. Z racji panujących wciąż obostrzeń i względów bezpieczeństwa wydarzenie miało charakter zamknięty.

Andrzejowi Dudzie  towarzyszył szef jego gabinetu Paweł Szrot oraz dwaj sekretarze stanu: Adam Kwiatkowski oraz Wojciech Kolarski. Obecni byli również Artur Kosicki, marszałek województwa podlaskiego, Bogdan Paszkowski, wojewoda podlaski oraz starosta siemiatycki Marek Bobel. Gości przywitał Sergiusz Martyniuk, prezes Pronaru i inicjator powstania wystawy fabrycznej.

– Pronar był i jest firmą budowaną w oparciu wyłącznie o polski kapitał – podkreślał Sergiusz Martyniuk, prezes Rady Właścicieli Pronaru. – Ta inwestycja jest kolejnym etapem naszego rozwoju, gdyż dotąd to my jeździliśmy wystawiać nasze maszyny na największe światowe targi, za co płaciliśmy miliony złotych. I były to pieniądze, które zostawały za granicą. Teraz ta sytuacja się zmienia. Najpierw zainwestowaliśmy w infrastrukturę lotniczą i samoloty, a niedawno otworzyliśmy tę wystawę. Dzięki temu to my stajemy się celem wizyt osób i firm zainteresowanych naszymi maszynami.
– Pronar należy dziś do grona największych firm w całym kraju – mówił Andrzej Duda, prezydent RP. – Zatrudniając prawie trzy tysiące osób pełni również ogromną rolę w społeczności całego regionu. Bardzo się cieszę, że są tu ogromne plany rozwojowe, że firma podchodzi do tego bardzo ambitnie. Chcę również bardzo podkreślić, że ta od samego początku do cna polska firma należy do ścisłej światowej czołówki w swoich branżach. Życzyłbym sobie, aby cały region rozwijał się w takim tempie, jak rozwinął się Pronar.