Go to Top

Rekomendacje

Sukces Wod-Kan 2019

Na bydgoskich terenach ekspozycyjnych odbyła się 27 edycja targów Wod-Kan. Ta największa w Polsce impreza wystawiennicza branży wodociągowo-kanalizacyjnej zgromadziła w tym roku ok. 300 firm z całego świata. Ranga targów sprawia, że wśród nich znaleźli się czołowi decydenci odpowiedzialni za funkcjonowanie sektora komunalnego w Polsce. Dlatego alejkami ekspozycyjnymi przechadzali się zarówno samorządowcy, jak i przedstawiciele firm, którzy pragnęli osobiście poznać najnowsze trendy techniki komunalnej. A ponieważ dopisała też pogoda, to już pierwszego dnia imprezy, przez tereny targowe przewinęło się kilka tysięcy gości.

Nie tylko pogoda wpłynęła na wysoką frekwencję, gdyż w Bydgoszczy jest co oglądać i o czym rozmawiać, a oferta jest wyczerpująca i różnorodna. Odpowiednie „narzędzia” mogą tu znaleźć zarówno wykonawcy, jak i samorządowcy odpowiedzialni za realizację inwestycji komunalnych. Oczywiście najszerzej prezentowana jest oferta z sektora wodno-kanalizacyjnego. Tu powszechne zainteresowanie wzbudzają potężne pojazdy wykorzystywane w pracach związanych z eksploatacją, konserwacją i budową sieci kanalizacyjnych. A w tym roku ten sektor jest reprezentowany szczególnie szeroko. Wystawcy twierdzą, że w poprzednim roku część z nich nie przyjechała, gdyż głównym celem był wtedy monachijski IFAT. W efekcie w Bydgoszczy są wszyscy najważniejsi polscy producenci – DOBROWOLSKI, Pojazdy Komunalne Tymborowscy oraz Pojazdy Komunalne GAMON, a także dealerzy marek zachodnich, jak Muller i Wodnick Mirosław Szczepański. Skuteczne rozwiązania mogą znaleźć także przedsiębiorcy zajmujący się innymi pracami komunalnymi. I tak na stoisku spółki Meprozet można poznać systemy przeznaczone do pielęgnacji zieleni oraz utrzymania czystości, w tym doskonałe myjki fińskiego producenta Dynaset. Na udział w bydgoskiej imprezie zdecydował się nawet Eggersmann, czołowy producent maszyn i urządzeń branży zagospodarowania odpadów.
Tak jak co roku nie zabrakło także tradycyjnego sprzętu, szeroko wykorzystywanego w branży budowlanej i komunalnej. Uwagę zwraca zwłaszcza reprezentacja producentów maszyn budowlanych. O ile stałym uczestnikiem bydgoskich targów jest JCB to pozostali liderzy nie traktowali tego wydarzenia priorytetowo. Tymczasem w tym roku obszerne ekspozycje ma zarówno Volvo, jak i Komatsu. Poza nimi tradycyjnie w Bydgoszczy swoją ofertę maszyn prezentuje spółka Amago, która w tym roku świętuje jubileusz 25-lecia istnienia.
Krzysztof Małyszko