Go to Top

Rekomendacje

Kärcher pomaga schronisku po zalaniu

W wyniku ulewnych opadów doszło do przerwania wału i zalania schroniska „Czekadełko” w Wadowicach Dolnych nieopodal Mielca. Zwierzęta udało się ewakuować i zapewnić im schronienie w innych placówkach, również w domach prywatnych. W pomoc bowiem włączyło się bardzo wiele firm i osób. Wśród nich znalazł się także Kärcher. We wtorek 28 maja firma przekazała zniszczonemu schronisku sprzęt, który pozwoli opiekunom zwierząt uporać się z zanieczyszczeniami po zalaniu.

– Dotarła do nas informacja, że zalanemu schronisku w Wadowicach potrzebny jest sprzęt czyszczący. Bez chwili wahania zdecydowaliśmy o przekazaniu urządzenia wysokociśnieniowego, które pomoże przywrócić schronisko do stanu umożliwiającego kontynuowanie opieki nad zwierzętami. Jestem przekonany, że maszyna będzie dobrze służyć palcówce przez długi czas, także w mniej dramatycznych okolicznościach przyda się do regularnych porządków – tak skomentował tę decyzję Jacek Olko, Dyrektor Kärcher w Polsce.

Przekazany HDS 5/15 U Kärcher, to wysokociśnieniowe urządzenie z podgrzewaniem wody o zwartej konstrukcji, charakteryzujące się dużym stopniem mobilności. Dzięki gorącej wodzie skutecznie i szybko usuwa nawet wyjątkowo uporczywe zabrudzenia dobrze radząc sobie zarówno z grubą warstwą zaschniętego błota jak i tłustymi czy oleistymi zanieczyszczeniami. Wraz z urządzeniem firma Kärcher Polska przekazała także w pełni biodegradowalne i bezpieczne środki czyszczące do mycia pomieszczeń, w których mieszkają zwierzaki. Eksperci Kärcher przeszkolili też pracowników schroniska w zakresie obsługi urządzenia.
Inf. pras. i zdjęcia Kärcher