Kosiarki Kubota z 5-letnią gwarancją!
Kosiarki samojezdne Kubota od lat są znane z doskonałej jakości koszenia. Zajmują czołową pozycję w segmencie kosiarek dla firm komunalnych, ale także użytkowników prywatnych. Słyną z wysokiej jakości wykonania oraz wydajności. Japońska firma stosuje rozwiązania, które gwarantują niezawodność i trwałość maszyn. Poza wykorzystaniem w maszynach najbardziej zaawansowanych technologii, oferuje też rozwiązania najlepiej skrojone pod kątem potrzeb przedsiębiorców. Od teraz kosiarki Kubota objęte są atrakcyjnym finansowaniem oraz gratisową, 5-letnią gwarancją. Profesjonalne kosiarki Kubota serii GR, G oraz GZD objęte są standardową gwarancją producenta na 5 lat lub 1000 godzin pracy, w zależności który warunek zostanie spełniony wcześniej (szczegóły u dilerów Kubota). Gwarancja jest standardowa, a więc nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami dla klienta. Więcej szczegółów znaleźć można w drugim wydaniu Pośrednika Komunalnego, dostępnym w bezpłatnym archiwum na stronie: poskom.pl
Czytaj w poskom.pl
Piąta frakcja segregacji
Wraz z początkiem roku 2025 w Polsce dojdzie do istotnych zmian w zagospodarowaniu odpadów. Zacznie bowiem obowiązywać nie tylko system kaucyjny, ale wprowadzona zostanie także selektywna zbiórka odpadów tekstylnych. Spowodowane to jest wymogami unijnej dyrektywy 2018/81 oraz nowymi przepisami dotyczącymi zbiórki i recyklingu zużytych tekstyliów. Według danych Komisji Europejskiej przeciętny obywatel UE każdego roku kupuje ok. 26 kg nowej odzieży i wyrzuca ok. 11 kg zużytych i niepotrzebnych wyrobów tekstylnych. W Polsce sytuacja jest podobna i wraz z odpadami trafiają do instalacji komunalnych tony zużytych tekstyliów.
Więcej w poskom.pl
Opakowania z tworzyw sztucznych – nowe spojrzenie
Przedsiębiorcy wprowadzający produkty w opakowaniach z tworzyw sztucznych na napoje muszą dostosować się do nowych wymogów i wziąć na siebie dodatkową odpowiedzialność za produkowane opakowania. Od 1 lipca 2024 roku, zgodnie z ustawą SUP, wprowadzający napoje w opakowaniach z tworzyw sztucznych muszą zastosować tzw. zakrętki na „uwięzi”, trwale przymocowane do opakowania. Dyrektywa SUP oraz Rozporządzenie PPWR Parlamentu Europejskiego z dnia 24.04.2024 roku, proponują nowe podejście do systemu zarządzania całym cyklem życia opakowań z tworzyw sztucznych. Rozwiązania te mają spełniać szersze założenia w kontekście gospodarki o obiegu zamkniętym i wynikających z tego korzyści dla środowiska i społeczeństwa.
Więcej w poskom.pl
|