Mistrz Liebherr w parkach i ogrodach
Liebherr ma w swej ofercie szereg maszyn dla firm zajmujących się kształtowaniem krajobrazu.Wśród nich na wyróżnienie zasługują koparka kołowa A912 Compact, koparka gąsienicowa R920 Compact, ładowarka kołowa L504 Compact. Maszyny Liebherr stanowią idealne połączenie najnowocześniejszych technologii i precyzji wykonania sprawdzając się w budowie obiektów rekreacyjnych i sportowych, ogrodów i stawów czy też przy zazielenianiu miast. Tu liczy się możliwość manewrowania w ciasnej przestrzeni, mobilność i wydajność osiągana dzięki zastosowaniu dodatkowego osprzętu i sprawdzonych szybkozłączy. Piszemy o tym w Pośredniku Komunalnym 5/2024
Czytaj w poskom.pl
Scrap Master
Udoskonalona wywrotka do transportu złomu Scrap Master firmy Wielton może zostać skonfigurowana w taki sposób, by spełniać wymagania klienta. Wykonana w całości ze stali HARDOX 500 TUF skrzynia ładunkowa, obrzeże górne i ściana boczna, która została wygięta z jednego arkusza blachy, a także przebudowana ściana przednia i portal tylny doskonale sprawdzą się w najtrudniejszych warunkach użytkowania. Zauważalną na pierwszy rzut oka modyfikacją w modelu Scrap Master jest zmiana kształtu skrzyni z typu square na half-pipe. Usunięto podłużnice i poprzeczki podłogi, a przebudowaniu uległy m.in. ściany boczne, ściana przednia oraz drzwi.
Więcej w poskom.pl
Palą zamiast segregować
Jak do roku w sezonie grzewczym powraca temat palenia odpadów w domowych piecach. Najnowsze dane pokazują, że niestety praktyka ta nadal jest stosunkowo częsta, choć niewiele osób się do niej przyznaje. Badanie, zrealizowane przez firmę badawczą Zymetria na zlecenie RLG na reprezentatywnej grupie Polaków zamieszkujących wsie i małe miasteczka, ujawniło, że choć jedynie 6% respondentów deklaruje spalanie odpadów w piecu lub na podwórku, niemal połowa z nich (46%) potwierdza lub przypuszcza, że ich sąsiedzi stosują taką praktykę. W piecach najczęściej spalane są odpady papierowe, takie jak karton czy makulatura – robi to aż 70% osób. Drugie miejsce (53%) zajmują drewniane odpady gabarytowe, a trzecie (25%) tworzywa sztuczne, takie jak plastikowe butelki, foliowe opakowania czy torebki po przyprawach.
Więcej w poskom.pl
|