Rozdrabniacz skrojony na miarę

W tym stwierdzeniu nie ma przesady, ponieważ nowy rozdrabniacz Lindner Urraco 4000 oferuje możliwość szerokiego wyboru pod względem wersji oraz indywidualnej konfiguracji. W efekcie pasuje jak dobrze skrojony garnitur. Dzięki temu użytkownik zyskuje maszynę o optymalnym stosunku wydajności do kosztów eksploatacji i zakupu. Jego premiera miała miejsce podczas ubiegłorocznych targów IFAT 2022 w Monachium. Już wtedy można było się przekonać, że austriackiemu producentowi udało się zaprojektować wyjątkowo wszechstronny, łatwy w utrzymaniu i ekologiczny (opcja elektryczna) rozdrabniacz. Model jest tym bardziej wartościowy, że idealnie wypełnia lukę w gamie modelowej rozdrabniaczy. Wiecej informacji o rozdrabniaczu znaleźć można w wydaniu 5/2023 Pośrednika Komunalnego dostępnym w darmowym archiwum na stronie: poskom.pl
Czytaj w poskom.pl
Nowoczesne materiały podstawą zrównoważonych miast

Już ponad 75 proc. mieszkańców Unii Europejskiej mieszka w miastach, choć zajmują one zaledwie 4 proc. unijnej powierzchni. W dodatku miasta zużywają ponad 65 proc. światowej energii i odpowiadają za ponad 70 proc. emisji CO2. Znaczące ograniczenie emisji wymaga szerokiego spektrum działań w tym zarówno zmian organizacji transportu, jak i inwestycji w zrównoważoną infrastrukturę i budynki oraz ich renowację. Kompleksowe rozwiązania zakładające zrównoważone podejście coraz częściej są realizowane w polskich miastach. Przykładem może być osiedle „Port Drzewny” koło Torunia. W założenia wpisane jest korzystanie wyłącznie z odnawialnych źródeł energii oraz zielonych rozwiązań budowlanych.
Więcej w poskom.pl
Kryzys w sektorze wiatrowym

Sektor energii pozyskiwanej z wiatru zmaga się z rosnącymi kosztami operacyjnymi i finansowymi, problemami z kontrolą jakości i łańcuchem dostaw. Inflacja i globalne wahania cen energii doprowadziły do wzrostu kosztów projektów energetyki wiatrowej, co rodzi wątpliwości wykonalności wielu przedsięwzięć. Ogólnie rzecz biorąc, osiem największych firm zajmujących się energią odnawialną odnotowało w pierwszej połowie roku łączny spadek aktywów o 3 mld USD. W opinii Allianz Trade bez gwarancji rządowych stanowiących zabezpieczenie finansowe dla dużych projektów przemysłowych, cele klimatyczne mogą być zagrożone.
Więcej w poskom.pl
|