New Holland Boomer

Najnowsza seria ciągników kompaktowych New Holland Boomer to 7 różnych modeli o mocy od 25 do 57 KM. Zastosowany silnik to jednostka spełniająca najnowszą normę emisji spalin Stage V, a maksymalny moment obrotowy uzyskiwany jest już od 1600 obr/min. Silnik jest elastyczny i przy nagłym spadku obrotów maszyna nie zgaśnie. Ciągniki wyposażone są w napęd 4WD, co w połączeniu z kompaktowymi wymiarami oraz promieniem zawracania nie przekraczającym 3,1 m wpływa na ogromną zwrotność podczas manewrowania. Dzięki temu ciągniki mogą skutecznie pracować w ograniczonych przestrzeniach, zachowując przy tym stabilność i przyczepność na śliskim terenie.
Więcej w poskom.pl
Mocna, bezpieczna i ekonomiczna ładowarka

Gama podnośników teleskopowych Merlo o dużym udźwigu została opracowana w celu zaspokojenia potrzeb przedsiębiorców, potrzebujących maszyny zdolnej bezpiecznie wykonywać wymagające prace i przenosić ciężkie ładunki. Reprezentacyjnym przykładem może być model TF 50.8-170, który dzięki zastosowaniu licznych technologii opracowanych i opatentowanych przez firmę Merlo oferuje wyjątkowe osiągi bez ograniczania prędkości wykonywania prac. Jednocześnie maszyna imponuje zwrotnością i prostą obsługą. Więcej informacji o ładowarce znajduje się w wydaniu 5/2023 Pośrednika Komunalnego dostępnym w darmowym archiwum na stronie: poskom.pl
Czytaj w poskom.pl
Czy ESG przyspieszy dekarbonizację?

Rytm polskich przedsiębiorstw zaczynają determinować dwie wielkie polityki – zrównoważonego rozwoju i dekarbonizacji. Ich cele są zbieżne, ale czy w praktyce zbliżający się obowiązek raportowania ESG wpływa na szybsze odejście od węgla? Jak wynika z najnowszych badań DUON i Instytutu Keralla Research, 70 proc. polskich firm przemysłowych dopiero rozgląda się za opłacalnym planem dekarbonizacji – na pierwszy rzut oka wyniki nie napawają optymizmem. Kiedy trzy lata temu pytano małe i średnie przedsiębiorstwa o ich ekoświadomość, 93 proc. uważało, że ich branża ma duży wpływ na środowisko, ale tylko 46 proc. faktycznie podejmowało w tym kierunku działania (raport „Zielona energia w MŚP”, 2020 r.). W tym roku DUON i Keralla Research wzięły pod lupę firmy przemysłowe stosujące węgiel do celów produkcyjnych i grzewczych i sprawdziły, czy realizują założenia ESG. Efekt? Chciałoby się powiedzieć – bez większych niespodzianek. Tylko 41,7 proc. wzięło sobie do serca kontrolę trzech słynnych czynników: środowiskowego (E), społecznego (S) i ładu korporacyjnego (G).
Więcej w poskom.pl
|