A+ A A-

New Holland Boomer

Najnowsza seria ciągników kompaktowych New Holland Boomer zawiera 7 różnych modeli o mocy od 25 do 57 KM.

Zastosowany silnik to jednostka spełniająca najnowszą normę emisji spalin Stage V, a maksymalny moment obrotowy uzyskiwany jest już od 1600 obr/min. Silnik jest elastyczny i przy nagłym spadku obrotów maszyna nie zgaśnie. Kolejną zaletą nowoczesnej jednostki napędowej jest niskie zużycie paliwa.

Napęd przenoszony jest przy pomocy mechanicznej przekładni 16 x 16 z rewersem kierunku jazdy przód/tył umieszczonym po lewej stronie kierownicy. Biegi są zsynchronizowane, co znacząco poprawia komfort podczas jazdy. Ciągniki wyposażone są w napęd 4WD, co w połączeniu z kompaktowymi wymiarami oraz promieniem zawracania nie przekraczającym 3,1 m wpływa na ogromną zwrotność podczas manewrowania. Dzięki temu ciągniki mogą skutecznie pracować w ograniczonych przestrzeniach, zachowując przy tym stabilność i przyczepność na śliskim terenie.

Fabryczna kabina Boomer CAB Suite™ wyróżnia się niespotykanym w tej klasie ciągników komfortem, ma nowoczesny wygląd, ergonomicznie zaprojektowane wnętrze 
i zapewnia dobrą widoczność dookoła maszyny. Nowa deska rozdzielcza wyposażona jest 
w kolorowy wyświetlacz LCD, który ułatwia wykonywanie operacji. Dodatkowo panoramiczne szyby, wąskie słupki konstrukcyjne, szerokokątne lusterka poprawiają bezpieczeństwo pracy operatora i osób znajdujących się w bezpośrednim otoczeniu ciągnika. Warto dodać, że klimatyzacja i ogrzewanie jest standardowym wyposażeniem. Pomimo niewielkich gabarytów ciągnika kabina zapewnia wystarczającą przestrzeń na swobodne wykonywanie wszystkich czynności podczas pracy nawet większym osobom. Usytuowane blisko operatora: panel sterujący hydrauliką ciągnika, dźwignie od podnośnika, rewers kierunku jazdy, sprawiają że obsługa jest intuicyjna i nie wymaga odrywania uwagi operatora od prowadzenia maszyny. Wszystkie te elementy wpływają na wszechstronność zastosowań i szeroką możliwość wykorzystania w różnego rodzaju pracach komunalnych. Zastosowane rozwiązania dają wymierne korzyści użytkownikom, obniżając znacząco całkowite koszty użytkowania. Okresy pracy między przeglądami serwisowymi wynoszą do 300 godzin, a fabryczna gwarancja producenta obejmuje dwa lata.

Informacja prasowa: New Holland

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.