A+ A A-

Trwają targi IFAT 2022

Do piątku włącznie (3 czerwca) trwać jeszcze będą rozpoczęte w poniedziałek targi IFAT 2022. Po przerwie spowodowanej pandemią ta wyjątkowa impreza wraca do monachijskich hal targowych i już na kilka miesięcy przed targami wszystkie 18 hal oraz sąsiadujące tereny zewnętrzne zostały wykupione. Nic w tym dziwnego wszak targi IFAT to znakomita okazja by zapoznać się z najnowszymi światowymi osiągnięciami w technologiach ochrony środowiska i jego zasobów.
W efekcie można się zobaczyć ofertę ponad 3 tysięcy firm, wśród których około 40 reprezentuje Polskę. Największe nasze stoiska wystawią takie firmy jak Pronar z maszynami do recyklingu, Ekoton produkujący oczyszczalnie wody, a także PTM Polska z pojazdami specjalistycznymi. Inne wystawiają się wraz ze swoimi europejskimi partnerami.


Ideą targów IFAT jest propagowanie tworzenia gospodarki o obiegu zamkniętym, w którym żadne zasoby nie będą marnowane ale wykorzystywane ponownie. W Polsce największym producentem maszyn i urządzeń recyklingowych jest podlaski Pronar.
– Pronar eksportuje swoje produkty do 80 krajów rozsianych na całym świecie i nasza obecność na tak prestiżowej międzynarodowej imprezie pozwala z wieloma z nich spotkać się osobiście. Oczywiście targi to także doskonała okazja do nawiązania nowych kontaktów, a także zaprezentowania nowości. Nie brakuje ich także na naszym stoisku, jak na przykład zamiatarka elewatorowa oraz rozdrabniacz jednowałowy MRW 1.300. Cieszą się ogromnym zainteresowaniem , a od początku targów nasze stoisko odwiedziło już kilkadziesiąt tysięcy zwiedzających – podkreśla Wojciech Klepacki, szef krajowego działu sprzedaży w Pronarze.

O ile Pronar jest stałym uczestnikiem monachijskich targów, to dla niektórych polskich firm tegoroczna edycja jest ich debiutem.

– Targi IFAT to największe targi komunalne w Europie i jedne z największych na świecie. Niesamowita ilość wystawionego, bardzo zaawansowanego technologicznie, sprzętu, nowatorskie rozwiązania, setki wystawców oraz tysiące zwiedzających. PTM Polska w Monachium wystawia się po raz pierwszy. Cieszę się, że tak znamienitej publiczności możemy zaprezentować naczepę Walking Floor ze ścianą kompresującą. To opatentowane przez nas rozwiązanie do kompresowania ładunku, a także nasza przyczepa niskopodwoziową do transportu maszyn PT18 skupia największe zainteresowanie odwiedzających gości. Jesteśmy miło zaskoczeni, że wśród nich tak dużą ilość stanowią zaprzyjaźnieni klienci z Polski. Dziękujemy wszystkim gościom za odwiedziny – informuje Tomasz Bartoszewicz, Dyrektor Zarządzający PTM Polska Sp. z o.o.

Równie zadowoleni z frekwencji na swoim stoisku są przedstawiciele firmy Bartontech. W Monachium prezentuje swoje doskonałe belownice, które cieszą się uznaniem nie tylko polskich klientów.

– Od początku targów nasze stoisko odwiedzili goście reprezentujący niemal wszystkie kontynenty. Wśród firm zainteresowanych współpracą są klienci z: USA, Meksyku, Brazylii, Chile, Argentyny, Singapuru, Australii, Iraku oraz kilku krajów Europy i Afryki. Potwierdza to, że nasze produkty cieszą się dobrą opinią także u klientów spoza naszego kraju – informuje Rafał Barton, prezes firmy Bartontech.

W Monachium polskie firmy są widoczne nie tylko na samodzielnych ekspozycjach, ale także na stoiskach swoich zagranicznych partnerów. Tak jest między innymi ze spółką Powers Maszyny, która jest obecna na stoisku firmy Lindner.

– W Polsce zajmujemy się dystrybucją mobilnych rozdrabniaczy produkowanych przez firmę Lindner. Poza tym reprezentujemy także firmy recyklingowe EcoStar oraz Edge. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tegorocznej edycji targów IFAT, gdyż odbyliśmy już szereg interesujących rozmów handlowych. Poza tym mieliśmy okazję spotkać się z naszymi zaprzyjaźnionymi klientami i zacieśnić jeszcze bardziej dotychczasowe relacje – podkreśla Robert Lipok, dyrektor ds. recyklingu w spółce Powers Maszyny.