A+ A A-

Jedna maszyna na cztery pory roku

Wielozadaniowe nośniki narzędzi Hako, których podstawowym zadaniem jest zamiatanie, po nieskomplikowanym przezbrojeniu mogą kosić, odmiatać liście, odśnieżać, szorować, podlewać a nawet usuwać chwasty i przycinać żywopłoty. Producent w ostatnim czasie unowocześnił wszystkie swoje modele maszyn komunalnych Citymaster – przedstawiamy trzy z nich!
Wszystkie cechuje wielofunkcyjność, kompaktowe wymiary, doskonała zwrotność, łatwość przezbrajania, komfortowe warunki pracy i wysoka wydajność. Nośniki narzędzi od Hako dają możliwość zastąpienia ciężkich, jednofunkcyjnych maszyn komunalnych kompaktowym urządzeniem, które poradzi sobie na każdej nawierzchni nie uszkadzając jej.

Rozmiary pojazdów Citymaster pozwalają na dokładne sprzątanie nawet w bardzo wąskich zaułkach, a możliwość łatwego przezbrojenia maszyny umożliwia ciągłość jej pracy przez 365 dni w roku. Wszystkie te zalety sprawiają, że dla właścicieli dużych terenów, włodarzy miast i gmin oraz firm komunalnych Hako Citymaster okazuje się najlepszym wyborem.
 

Citymaster 650 – najmniejsza zamiatarka chodnikowa Hako w nowej odsłonie (DMC do 2,2 t)

Najmniejszy model zamiatarki Hako zawsze cieszył się dużą popularnością. Jego kompaktowa budowa – szerokość maszyny to niewiele ponad metr, a promień skrętu zaledwie 1,39 m (wewnętrzny promień skrętu to 700 mm!) – pozwalała posprzątać nawet wąskie uliczki i zaułki. Intuicyjny w obsłudze, z panelem obsługowym zintegrowanym z podłokietnikiem, Citymaster 600 pozwalał na profesjonalną i precyzyjną pracę operatorowi zaledwie po krótkim szkoleniu.
Wszystkie zalety maszyny 600 przeniesione zostały do nowego modelu. Citymaster 650 to nadal maszyna lekka i zwrotna. Pojazd uzbrojony w pełen osprzęt zamiatający waży 1780 kg, dzięki czemu Citymaster 650 może wjeżdżać na chodniki i ścieżki spacerowe nie uszkadzając ich. Konstrukcja pojazdu umożliwia utrzymanie toru jazdy przy pełnym obciążeniu, zachowując zwrotność i elastyczność prowadzenia. Pełną kontrolę nad pojazdem w każdych warunkach pogodowych zapewnia także napęd na cztery koła.
Citymaster 650 wyposażony został w chłodzony cieczą 3-cylindrowy przemysłowy silnik wysokoprężny o pojemności 1642 cm3 . Yanmar-Diesel z filtrem cząstek stałych spełnia wymogi dyrektywy dotyczącej emisji spalin 2016/1628/EC Stage V. W nowym silniku interwały wymiany oleju wydłużone zostały do 500 roboczogodzin. Trzy różne modele pracy (ECO, Standard i MAX) zmniejszają zużycie paliwa zarówno podczas zamiatania oraz w trakcie przejazdów.
Więcej informacji o maszynie tutaj.

Citymaster 1650 (DMC do 3,5 t)

Model 1650 to wykorzystanie solidnej podstawy sprawdzonego modelu popularnej zamiatarki (CM 1600) w połączeniu z najnowocześniejszymi rozwiązaniami technicznymi. Citymaster 1650 to przede wszystkim nowy silnik. HATZ Diesel spełnia najwyższe aktualnie wymagania (zgodne z normą 97/68/EC, obowiązująca dla wszystkich silników do 55 kW) czyli poziom emisji wg wytycznych Stage V. Silnik nie odbiega znacząco wagą od swojego poprzednika a jego przewagę stanowi brak paska rozrządu (którego wymiana była czasochłonna). Jednostka w modelu 1650 wyposażona jest w bezobsługowy napęd zębaty. Zmiana ta pozwala na oszczędności w zakresie serwisu. Kolejnym udogodnieniem jest także możliwość sprawdzenia oraz uzupełnienia poziomu oleju z zewnątrz (otwór rewizyjny). Pozwala to zaoszczędzić czas i zmniejsza ryzyko przypadkowych uszkodzeń.
Nowy Citymaster może wykazać się także dopracowaniem rozwiązań w zakresie rezultatów procesu zamiatania. Prawa szczotka, dodatkowo sterowana hydraulicznie z poziomu kabiny operatora, dostosowuje się do nierówności i zmian kątów nachylenia przy krawężnikach. Pozwala to na uzyskanie optymalnego efektu już za pierwszym przejazdem i zaoszczędza czas operatora.
Dodatkowe informacje o Citymaster 1650 dostępne są tutaj.

Citymaster 2250 (DMC do 6 t) – wydajność w rozmiarze XXL

Również największy model zamiatarki Hako dostępny jest już w unowocześnionej wersji.  Citymaster 2250 oferuje po prostu więcej w  tej klasie pojazdów - więcej miejsca i komfortu dla operatora, większe bezpieczeństwo i więcej opcji aplikacji dla lepszej efektywności ekonomicznej. Czy to zamiatanie, sprzątanie na mokro, czy serwis zimowy: wielofunkcyjny nośnik narzędzi z systemem wszystkich kół skrętnych (opcja) przekonuje wytrzymałymi, wysokiej jakości komponentami i profesjonalną funkcjonalnością w każdej sytuacji. Oferując dużo przestrzeni do wykorzystania w kabinie, najnowocześniejszą klimatyzację, intuicyjną obsługę i zaawansowane funkcje bezpieczeństwa, takie jak kabina sprawdzona w testach zderzeniowych, duże okna i inteligentna koncepcja lusterka bocznego, został zaprojektowany tak, aby zapewnić doskonały komfort użytkowania.
Dodatkowe informacje o Citymaster 2250 dostępne są tutaj.