A+ A A-

Jeśli taksówka to elektryk!

Wiedeń inwestuje w taksówki elektryczne. W ciągu najbliższych dwóch lat łącznie osiem postojów taksówek i 56 pojazdów taxi w austriackiej stolicy zostanie wyposażonych w nową technologię ładownia opracowaną przez austriacką firmę Easelink. Zamiast podłączać się do punktu ładowania za pomocą kabla, pojazd wyposażony w tzw. złącze na podwoziu, będzie podłączany do płyty ładującej na postoju taksówek poprzez naciśnięcie jednego przycisku. Kierowca nie będzie musiał wychodzić z pojazdu ani szukać stacji ładowania. 

W Wiedniu i Grazu ruszył pilotażowy projekt budowy infrastruktury do ładowania elektrycznych taksówek, który wyznacza kierunek zmian w mobilności. W ramach projektu osiem postojów taksówek i 56 pojazdów taxi w Wiedniu zostanie wyposażonych w technologię Matrix Charging opracowaną przez firmę Easelink.
Projekt ten jest unikalny na skalę międzynarodową i odgrywa pionierską rolę w rewolucji mobilności w dużych miastach. Mimo że, pierwsze e-taksówki zostały uruchomione w Wiedniu w 2016 r., większość floty samochodów nadal jest napędzana tradycyjnie. W austriackiej stolicy 99 procent taksówek to nadal samochody z silnikiem Diesla lub benzyną. Najpóźniej jednak do 2025 r. w Austrii mają być rejestrowane wyłącznie taksówki z napędem zeroemisyjnym. (PAP Media Room i mz)

Więcej w tej kategorii: Ćwicząc produkują prąd! »