A+ A A-

POLECO 2024

Tegoroczna edycja targów POLECO odbędzie się w dniach 15-17.10.2024. Wtedy spotkają się w Poznaniu liderzy branży komunalnej, którzy zaprezentują najnowocześniejsze technologie wykorzystywane w gospodarce odpadami i ochrony środowiska naturalnego. Impreza obejmie szeroki zakres tematów, takich jak recykling, gospodarka obiegu zamkniętego oraz efektywność energetyczna, a uzupełnieniem oferty wystawienniczej będą liczne konferencje, wykłady, prelekcje i debaty eksperckie, które kompleksowo omówią najbardziej aktualne zagadnienia.

  • Dział: 1

Na Pomorzu o polityce wodorowej Polski

Po wizycie na terenie instalacji magazynowej gazu w Kosakowie minister Paulina Hennig-Kloska poinformowała o wprowadzeniu przez MKiŚ ustawy Prawo wodorowe. Wynika z niej, że szacowana wartość dodana gospodarki wodorowej w Polsce do 2024 r. to nawet 870 mln euro i nowe miejsca pracy. Natomiast w Kosakowie może powstać pierwszy wielkoskalowy magazyn wodoru na potrzeby polskiego przemysłu.

  • Dział: 1

Trwale montowane zakrętki i wieczka

Od 1 lipca 2024 r. weszły w życie kolejne zmiany związane z ustawą o obowiązkach przedsiębiorców w zakresie gospodarowania niektórymi odpadami oraz o opłacie produktowej, która wdraża dyrektywę SUP (Single Use Plastics). Zgodnie z nimi wprowadzający napoje w jednorazowych pojemnikach z tworzyw sztucznych zobowiązani są do stosowania zakrętek i wieczek wykonanych z tworzyw sztucznych, które będą trwale do nich przymocowane. Ma to zapobiec sytuacji, w której zakrętki zamiast do recyklingu, trafiały na składowiska odpadów lub do spalarni, a stanowią one cenny materiał nadający się do recyklingu.

  • Dział: 1

Pożar odpadów

Na stronie Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska pojawiła się informacja dotycząca pożaru, który 1 lipca miał miejsce na terenie spółki zajmującej się gospodarowaniem odpadami w Woli Łaskiej (woj. łódzkie). Ze wstępnych ustaleń wynika, że pożar objął około 500 metrów kwadratowych powierzchni zakładu. Potencjalnym źródłem pożaru mogły być odpady w postaci opakowań zawierających pozostałości substancji niebezpiecznych lub nimi zanieczyszczonych (po aerozolach).

Moja Elektrownia Wiatrowa

Ministerstwo Klimatu i Środowiska wraz z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) poszerzają ofertę wsparcia dla prosumentów. Właśnie ruszył nabór do nowego programu „Moja Elektrownia Wiatrowa”, w którym osoby indywidualne będą mogły uzyskać do 47 tys. zł dofinansowania na zakup i montaż mikroinstalacji wiatrowej z magazynem energii. Kto może skorzystać z tego programu? Ile dokładnie wyniosą dotacje? Do kiedy można złożyć wniosek?

Etykiety

Targi POLECO 2024 napędzają branżę

Targi POLECO (15-17.10.2024) to kluczowe miejsce spotkań i wymiany technologicznych doświadczeń liderów ochrony klimatu. Wydarzenie obejmie szeroki zakres tematów, takich jak recykling, gospodarka obiegu zamkniętego oraz efektywność energetyczna, które są kluczowe dla branży komunalnej. Uzupełnieniem oferty wystawienniczej będą liczne konferencje, wykłady, prelekcje i debaty eksperckie, które kompleksowo omówią najbardziej aktualne zagadnienia.

Etykiety

Wraca Ecomondo

W dniach od 5 do 8 listopada do programu Fiera di Rimini powraca Ecomondo, wiodące wydarzenie w Europie i basenie Morza Śródziemnego, poświęcone gospodarce ekologicznej i cyrkularnej oraz celom Europejskiego Zielonego Ładu. Branżowi eksperci, decydenci, przedsiębiorcy i profesjonaliści będą dyskutować o wyzwaniach i możliwościach związanych z polityką środowiskową i przejściem na gospodarkę cyrkularną. W nowej edycji uczestniczyć będą delegacje ze 120 krajów i 60 międzynarodowych stowarzyszeń branżowych.

Etykiety

Kubota rusza w Demo Tour 2024 z niezawodnymi maszynami komunalnymi

Już na początku czerwca japońska marka Kubota, lider w produkcji ciągników i maszyn komunalnych, rusza w Demo Tour 2024. W czasie cyklu czterech spotkań pokaże swoje najnowsze i zmodernizowane maszyny. To wyjątkowa okazja, aby zobaczyć, przetestować osobiście i porozmawiać z ekspertami o niezawodnym sprzęcie Kubota.

– Kubota jako czołowy producent oraz jeden z polskich liderów sprzedaży ciągników i maszyn komunalnych od zawsze jest blisko swoich użytkowników. Dlatego niezwykle cieszy nas, że dzięki Kubota Demo Tour 2024 będziemy mogli spotkać się z nimi na żywo i zaprezentować szeroką gamę maszyn komunalnych Kubota, w tym najnowsze modele naszych kosiarek – mówi Michał Poźniak, Dyrektor Zarządzający Kubota (Deutschland) GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce.

W czasie Demo Tour 2024 Kubota zaprezentuje szeroką gamę maszyn komunalnych, które wyróżniają się niezawodnością i wszechstronnością. Uczestnicy będą mogli zobaczyć na żywo i przetestować nowoczesne i wydajne kosiarki Kubota FC3 i FC4, a także kosiarkę Kubota GR2120 - kompaktową maszynę charakteryzującą się doskonałą zwrotnością lub zmodernizowaną Kubota Z2-481 o zerowym promieniu skrętu, a ponadto precyzyjną i wydajną kosiarkę Kubota F251.

Co więcej, każdy będzie miał możliwość usiąść za kierownicą ciągnika Kubota B2-261 HC z ładowaczem lub ciągników Kubota LX-401 HC, Kubota EK1-261, Kubota L2-452, a także Kubota M4-073.

Wśród maszyn obecnych na Demo Tour 2024 będzie także Kubota RTV X1110. To wszechstronny pojazd terenowy, który doskonale sprawdza się w trudnych warunkach, oferując wysoką niezawodność i komfort użytkowania.

Harmonogram pokazów Demo Tour 2024:

Nowe Guty, Mazury – 4 czerwca (Dealer: Aldo)
Duszniki-Zdrój, Sudety – 7 czerwca (Dealer: Agromat)
Białka Tatrzańska, Podhale – 11 czerwca (Dealer: Mleczek)
Szczyrk, Beskid Śląski – 14 czerwca (Dealer: Armax)

Co nas czeka na Kubota Demo Tour 2024?

Kubota Demo Tour 2024 to także okazja do zobaczenia maszyn Kubota podczas pracy w trudnych i różnorodnych warunkach. Na początek w Nowych Gutach będzie można zobaczyć, jak kosiarka Kubota poradzi sobie z trudno dostępną roślinnością na terenach rekreacyjnych.

– Plaża w Nowych Gutach to pięknie położone miejsce nad jeziorem Śniardwy. Maszyny Kubota zaprezentują swoje możliwości u jednego z naszych klientów, gdzie będziemy mieli do dyspozycji zarówno zadbane trawniki, jak i dziką roślinność, z którą będą musiały poradzić sobie kosiarki – zapowiada Piotr Makowski z Aldo.

W równie przyjemnych okolicznościach przyrody swoje możliwości pokażą maszyny na współorganizowanym przez Agromat pokazie u stóp Sudetów. Co czeka na gości?

– Pokaz koszenia na nierównościach oraz na płaskim terenie, w tym koszenie ze zbieraniem trawy. A ponadto praktyczne porady serwisowe i dokładne omówienie specyfikacji technicznej oraz obsługi maszyn Kubota – wymienia najważniejsze punkty Demo Touru w Dusznikach-Zdroju Jakub Kędzierski z Agromatu.

Równie ciekawie będzie w Białce Tatrzańskiej. – Przygotowaliśmy pokazy maszyn komunalnych, które sprawdzają się w utrzymaniu przestrzeni wokół hoteli i pensjonatów. Pokażemy możliwości kosiarek Kubota, które radzą sobie z pielęgnacją wysokiej trawy na dużych pochyłości, a także umiejętności kompaktowych ciągników, które zimą można wykorzystać do odśnieżania – mówi Jakub Mleczek przedstawiciel dealera Kubota P.U.H. Mleczek.

Również w czasie ostatnich pokazów w Szczyrku maszyny Kubota będą pracowały w trudnych warunkach. – Organizujemy nasze pokazy na Białym Krzyżu, gdzie zimą szusują narciarze, jest to bowiem stok narciarski. Tutaj maszyny Kubota wykażą się umiejętnościami pracy w pochyłym terenie – zapowiada Natalia Janica z firmy Armax.

To nie wszystko. Dla zainteresowanych finansowaniem ciągników i maszyn Kubota na Demo Tour 2024 będą dostępni eksperci partnera tego wydarzenia, czyli Santander Leasing.

– Widzimy, że naszych odbiorców oprócz tematów związanych z zakupami maszyn, interesują także kwestie finansowania. Dlatego Kubota wychodząc naprzeciw tym potrzebom na Demo Tourze pojawią się także eksperci naszego partnera Santander Leasing, którzy będą mogli dopasować dla klienta najatrakcyjniejsze programy finansowania – podkreśla Jakub Zborowski, Kierownik Marketingu Kuboty w Polsce.

Niezawodność i korzyści finansowania

Kubota słynie z legendarnej japońskiej niezawodności. Nasze maszyny są zaprojektowane tak, aby służyły niezawodnie przez wiele lat, nawet w najtrudniejszych warunkach. Dodatkowo oferujemy atrakcyjne rozwiązania finansowe, w tym promocyjne oprocentowanie od 0% oraz specjalną ofertę przedłużonej gwarancji do 5 lat na kosiarki serii GR, G i GZD.

– Kubota jako czołowy producent oraz jeden z polskich liderów sprzedaży ciągników i maszyn komunalnych od zawsze jest blisko swoich użytkowników. Wsłuchujemy się w ich potrzeby, przygotowując dopasowane do ich oczekiwań rozwiązania. Niezwykle cieszy nas, że dzięki Kubota Demo Tour 2024 będziemy mogli spotkać się z nimi na żywo i zaprezentować maszyny Kubota, w tym najnowsze modele naszych kosiarek, które pojawią się w ofercie Kubota w roku 2024 – dodaje Michał Poźniak, Dyrektor Zarządzający Kuboty w Polsce.

Zapraszamy na Kubota Demo Tour 2024, by na własne oczy zobaczyć maszyny marki Kubota w akcji. Więcej informacji na temat Demo Tour 2024 można znaleźć na www.traktorykubota.pl

 

Etykiety
Subskrybuj to źródło RSS