A+ A A-

Wiosenny Ekotech

Trwają Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Ekotech. W tym roku impreza odbywa się w nowym - wiosennym - terminie, a także w nieco innej formule. W poprzednich latach wraz z Ekotechem organizowane były targi Enex; teraz towarzyszącym wydarzeniem są Targi Autostrada Nowa Infrastruktura. Mariaż tych dwóch imprez nie jest przypadkowy, gdyż wielu wystawców działa w obu branżach. Dla naszego wydawnictwa to też korzyść, ponieważ wydajemy czasopisma dla obu branż. Stąd też w tym roku przyjechaliśmy we wzmocnionej ekipie. I dobrze się stało bo ofertę prezentuje niemal 80 wystawców, a ekspozycje są niezwykle ciekawe. Aby ogarnąć całość, porozmawiać z wystawcami i gośćmi odwiedzającymi nasze stoisko, pracujemy ze 100-procentowym zaangażowaniem. O wszystkich najciekawszych propozycjach poinformujemy Czytelników w najbliższych wydaniach naszych czasopism. Ci, którzy jeszcze nie zdążyli odwiedzić Targów Kielce, mogą to zrobić jeszcze dziś. Wstęp na targi jest bezpłatny dla branżowych zwiedzających. Wystarczy wypełnić formularz rejestracyjny, dostępny na miejscu. (km)

Karuzela na Targach Kielce?

Wszyscy znają takie atrakcje, jak wiedeński diabelski młyn czy londyńskie London Eye. Na terenie Targów Kielce udało nam się natomiast skorzystać z innej niezwykłej podniebnej przejażdżki. Kto chce to zobaczyć, musi tylko wejść na instagram i obejrzeć naszą najnowszą rolkę! Były emocje! www.instagram.com

SaMASZ kosi i odśnieża

Wiosenny termin targów Ekotech skłonił wielu producentów do zaprezentowania produktów, które są szczególnie poszukiwane właśnie o tej porze roku. Trwają przecież na szeroką skalę pozimowe porządki, a gwałtowny wzrost temperatury sprawił, że wcześniej niż w ubiegłych latach ruszyły prace związane z konserwacją terenów zielonych. Dostrzegł to m.in. SaMASZ, na którego stoisku prezentowana była bogata oferta przydatna w takich pracach.
– Tegoroczna ekspozycja SaMASZ-u na targach Ekotech pokazuje między innymi nasze kompleksowe rozwiązania służące do całorocznego utrzymania dróg. Dlatego wśród prezentowanych produktów znajduje się zarówno zestaw zimowy składający się z posypywarki ICESTORM 500 oraz pługa odśnieżnego, jak i ramię wysięgnikowe Camel 900 EP z głowicą koszącą Lama 120, które świetnie sprawdzają się w koszeniu poboczy drogowych. W konserwacji terenów zielonych przydają się także kosiarki bijakowe, których cztery wybrane modele prezentujemy w Kielcach – wylicza Marcin Domżalski, menedżer ds. rozwoju i sprzedaży maszyn komunalnych w SaMASZ (na zdjęciu)

ZEPPELIN POLSKA 

Zeppelin Polska przygotował na targi Ekotech w Kielcach nie tylko stoisko wewnątrz hali, ale też ekspozycję na zewnątrz, gdzie zwiedzający mogą podziwiać obrotową ładowarkę teleskopową Manitou MRT 2260. Pozwala ona na stabilną i bezpieczną pracę na ponad 21 metrach, o czym mogliśmy się przekonać na własnej skórze!
O obecności firmy Zeppelin Polska na targach rozmawialiśmy z Stanisławem Kobylińskim, Regionalnym Szefem Sprzedaży: – Targi dają nam unikatową możliwość nie tylko pokazania samych maszyn, ale też skutecznego budowania wizerunku marki. Zdecydowaliśmy się na pokazanie obrotowej ładowarki teleskopowej MRT 2260, która jest wyznacznikiem w swojej klasie dzięki doskonałym osiągom, bezpieczeństwu pracy, komfortowi użytkowania i łatwości w codziennej obsłudze. Przy okazji prezentacji możliwości ładowarki nasi dziennikarze mieli okazję przekonać się także, że oglądanie terenu targów z wysokości 21 metrów jest wyjątkowym doświadczeniem! (jib)


  • Dział: 1

Światowy Dzień Recyklingu

Obchodzony 18 marca Światowy Dzień Recyklingu powstał z myślą o edukacji w dziedzinie odzyskiwania surowców z odpadów oraz promocji prawidłowej ich segregacji. Dobrze by było, aby o recyklingu przypominano nie tylko z okazji świąt, ale pamiętano o nim każdego dnia. Tym bardziej, że recykling to proces, który ma wiele zalet. Polega on na efektywnym wykorzystaniu odpadów, przy małym nakładzie energetycznym oraz materiałowym. Przyczynia się do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla do atmosfery oraz ograniczenia zanieczyszczenia gleb i wód.

  • Dział: 1
Etykiety

Promocyjne finansowanie Kubota

Kubota wprowadziła nowe promocyjne programy finansowania już w lutym 2024. Jest ich sześć, co pozwala każdemu zainteresowanemu dobrać opcję dokładnie do indywidualnych potrzeb.
– Kubota od dawna oferuje kompleksowe rozwiązania. Chodzi nie tylko o możliwość zakupu samego ciągnika czy maszyny. Kubota umożliwia także jego sfinansowanie. A wśród nowych, promocyjnych programach finansowania znajdują się takie z oprocentowaniem wynoszącym 0% – mówi Michał Poźniak, Dyrektor Zarządzający Kubota (Deutschland) GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce.

  • Dział: 1
Etykiety

Zbliża się IFAT

Recykling i gospodarka wodą to dwa tematy, które będą dominować na zbliżających się targach technologii środowiskowych IFAT w Monachium. Dlatego hasło „Miasta-gąbki” będzie widoczne na wielu ekspozycjach umieszczonych w halach przeznaczonych dla branży wodno-kanalizacyjnej. Tegoroczna edycja imprezy odbywać się będzie w dniach 13-17 maja, a z zapowiedzi wynika, że w monachijskim centrum wystawi się około 3000 firm. Poza recyklingiem i gospodarką wodą w Monachium będzie można zapoznać się z wieloma innymi zagadnieniami związanymi z branżą komunalną i ochroną środowiska.

Etykiety

Targi Ekotech to dobry kierunek

Już niedługo, bo w dniach od 10 do 11 kwietnia na terenach wystawowych Targów Kielce odbędzie się kolejna 24. edycja Targów Ekotech. Wydarzenie jest miejsce spotkań przedstawicieli samorządów, pracowników administracji publicznej zajmujących się gospodarką komunalną oraz wiodących firm z tego sektora. Głównymi tematami tegorocznej edycji będą zagadnienia związane z gospodarowaniem odpadami, recyklingiem i ekologią. Równolegle z targami Ekotech odbędzie się Autostrada Nowa Infrastruktura, a także biogospodarcze zawody Hackathon.

Etykiety

Cztery tygodnie do targów Ekotech

Zbliża się kolejna edycja Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Ekotech. W tym roku organizatorzy wydarzenia zapraszają do odwiedzenia terenów wystawowych Targów Kielce w dniach od 10 do 11 kwietnia 2024 r. Po raz pierwszy w tym samym czasie odbywać się będą także targi budownictwa infrastrukturalnego Autostrada Nowa Infrastruktura. My również zapraszamy do Kielc, licząc na spotkanie wielu dobrych znajomych, jak i na nawiązanie nowych znajomości. Będzie nas można spotkać podczas obu targowych dni.

Etykiety

Innowacyjny polski recyklomat!

W Poznaniu powstaje polski recyklomat (butelkomat), który oprócz wydawania paragonu z kwotą do wykorzystania w sklepie będzie umiał zwracać nam kaucję na konto bankowe nawet bez użycia karty płatniczej. Łukasiewicz – Poznański Instytut Technologiczny i Czysta Polska pracują obecnie nad recyklomatem, który będzie można ustawić w dowolnym miejscu. Doświadczenia innych państw wskazują, że o powodzeniu systemu kaucyjnego decydują dwie rzeczy. Są to wysokość kaucji i wygoda zwrotu. I oba te warunki spełniać będzie polski projekt.

Etykiety

Jak odebrać zużyty olej z gospodarstw domowych?

Zużyty olej kuchenny to nadal wyzwanie, jeżeli chodzi o gospodarkę odpadami. Sytuację ocenia Małgorzata Rdest, wiceprezes EMKA S.A. – Zużyty olej z gospodarstw domowych zaczyna stanowić potężne wyzwanie dla samorządów, jak i samych domostw. Ten odpad – bardzo wymagający, lepki – w momencie przyczepienia się do rur kanalizacji może powodować ogromne problemy, zatory. Gdy wlejemy zużyty olej do zlewu, po jakimś czasie będziemy mieć problemy z domową kanalizacją. Sieci kanalizacyjne kumulują oleje ze wszystkich zlewów. Zwężają się realne średnice rur, tworzą się potężne zatory, a co za tym idzie, cierpi budżet samorządu, bo wiąże się to niestety z kosztownymi i długotrwałymi naprawami.

Etykiety
Subskrybuj to źródło RSS