bannertop1 (kubota)

A+ A A-

Laureaci Pomorskiej Miss Scania 2022

Robimy to z pasji – tak o tuningu, przygotowaniu i wyglądzie swoich pojazdów opowiada Bartosz Popławski, właściciel pojazdu, który w ostatnią sobotę otrzymał tytuł Pomorskiej Miss Scania 2022. Do udziału w jubileuszowej edycji konkursu zgłoszono rekordową liczbę 90. pojazdów Scania. Były to pojazdy z całej Polski, różnych generacji, z różnym przebiegiem. Obecna była nawet Scania Super, która miała premierę w zeszłym roku. Dużą popularnością cieszyły się również pojazdy elektryczne. W trakcie zlotu fani mogli zobaczyć z bliska wywrotkę Scania P 230 oraz dwa pojazdy przeznaczone do pracy w dystrybucji Scania 25 z kabiną L i P oraz ładowarki.

– Rola pojazdów elektrycznych w transporcie będzie w przyszłości rosła. Zapewne z czasem na naszych spotkaniach będzie pojawiać się ich coraz więcej. Z jednej strony: nic nie zastąpi silnika V8 i trąb pneumatycznych, ale elektromobilność też ma swój urok i wiele zalet. Cieszymy się bardzo, że możemy uczestniczyć w tej zmianie – komentuje Wojciech Rowiński, dyrektor generalny Scania Polska S.A.

W ciągu 20 lat impreza zmieniła się z niewielkiego spotkania w gdańskim oddziale Scania w wydarzenie roku w branży. Tytuł „Pomorskiej Miss Scania 2022” przyznano pojazdowi Scania 590S należącemu do firmy Bartosz Popławski Transport. Pojazd triumfował podczas Konkursu drugi rok z rzędu. Na pojeździe znajdują się wyjątkowe i bardzo charakterystyczne malunki przedstawiające pojazdy z floty firmy, oddające hołd przedsiębiorstwu transportowemu, które prowadzili dziadkowie właściciela firmy, a także nawiązujące do serialu „Peaky Blinders”.

Fani odwiedzający zlot, którzy wzięli udział w głosowaniu, zadecydowali, że „Nagroda Publiczności” trafiła do Scania R580, przeznaczonej do transportu drewna, należącej do firmy Timberfast. Z kolei firma IMO triumfowała w kategorii „Pomorska Miss Scania – Pojazd specjalny” – zwyciężył wyprodukowany w 2007 r. pojazd Scania R500 przeznaczony do transportu kontenerów hakowych. „Nagrodę Dyrektora gdańskiego oddziału Scania” przyznano firmie Elltrans za pojazd Scania R580.

Zwycięzcą przeprowadzonych po raz pierwszy w historii Konkursu wyborów „eMiss Scania 2022”, skierowanych do graczy Euro Truck Simulator, został Dawid Wrzesień, który stworzył pojazd Scania 144L. Do udziału w wirtualnych wyborach zgłoszono ok. 170 pojazdów, na które oddano w sumie ponad 5 tys. głosów.
Zwieńczeniem wydarzenia była tradycyjna parada konkursowych pojazdów ulicami Gdańska.

⁃ Od 20 lat gromadzimy miłośników naszej marki w gdańskim oddziale Scania żeby celebrować nasze samochody oraz pasję naszych klientów. Spotykamy się także po to, aby podyskutować o tym, jak branża się rozwija i jak wygląda transport. Tegoroczna, rekordowa frekwencja uczestników, gości, fanów i sponsorów bardzo nas cieszy i napędza do tego, abyśmy w przyszłym roku mogli myśleć o spotkaniu się w jeszcze większym gronie – dodaje Wojciech Rowiński.
 
Inf. i zdjęcia: Scania Polska

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.