bannerleft1 (pronar)

A+ A A-

Kubota Insight Programme 2023

Już po raz ósmy w ramach Kubota Insight Programme (KIP) do Polski przyjechali inżynierowie z centrali Kubota w Osace. Goście z Kraju Kwitnącej Wiśni odwiedzili oddziały dilerów Kubota w Grójcu, Rzgowie, Poladowie, Fabianowie oraz Braszowicach. KIP to unikalna inicjatywa, której celem jest zebranie opinii na temat maszyn Kubota użytkowanych w różnych krajach oraz nieprzerwane ulepszanie swojego serwisu. Ważnym elementem dbałości o wysoką jakość serwisu jest regularne poszerzanie wiedzy zespołów Autoryzowanych Punktów Serwisowych Kubota. Temu służy kolejna akcja – „Test wiedzy mechanika”.

– Kubota od dawna dba o wysoką jakość obsługi serwisowej, a spotkania w ramach KIP oraz „Test wiedzy mechanika” są niezwykle ważną częścią tego nieustającego procesu” – powiedział Edward Cyc, Szef Serwisu Kubota w Polsce. – Japońska marka Kubota jest znana z nadzwyczajnej niezawodności, która jest efektem wyjątkowego zaangażowania inżynierów, biorących aktywny udział w procesach kontrolnych, między innymi w czasie badania pracy maszyn w terenie. A także rezultatem ciągłego poszerzania wiedzy ekip Autoryzowanych Punktów Serwisowych Kubota – dodał Edward Cyc.

Inicjatywa KIP oraz „Test wiedzy mechanika” wypływają bezpośrednio z japońskiej filozofii kaizen, która od początku przyświeca marce Kubota. Zgodnie z myślą przewodnią tej idei marka Kubota dąży do doskonałości przez ciągły rozwój i doskonalenie swoich maszyn, a także podnoszenie kwalifikacji swojego personelu, w tym zespołów Autoryzowanych Punktów Serwisowych Kubota na całym świecie.

Podczas wizyt w ramach KIP 2023 inżynierowie spotykali się bezpośrednio z użytkownikami, by wysłuchać ich opinii i zebrać cenne informacje, które posłużą do jeszcze lepszego dostosowania maszyn Kubota do potrzeb rolników. Ten model pracy wpisuje się w tradycyjny japoński system filozofii jakości, skoncentrowany na ciągłym ulepszeniu i doskonaleniu produktu, a także ergonomii pracy.

Coroczne spotkania KIP to także element dbałości o wysoką jakość obsługi serwisowej.  Inżynierowie z Osaki w czasie podróży przez Polskę mają okazję zobaczyć, jak w praktyce wygląda serwisowanie maszyn Kubota. A także wraz z ekipami Autoryzowanych Punktów Serwisowych przeprowadzają różnego rodzaju testy, jak na przykład test hamowni z ciągnikiem Kubota w roli głównej.

– Troska o maszyny, dbałość o detale jest dla Kuboty niezwykle ważna. Kubota Insight Programme to także okazja do przypomnienia, jak istotne jest, by każda maszyna przechodziła regularne przeglądy w Autoryzowanym Punkcie Serwisowym. Bo tylko taki serwis, dysponujący odpowiednią wiedzą i doświadczeniem, zdobywanym na tego typu spotkaniach, pozwoli w najlepszym stopniu zadbać o maszynę, jej efektywną i ekologiczną pracę. To samo dotyczy korzystania z oryginalnych części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych, bo tylko one gwarantują idealne dopasowanie do nowoczesnych konstrukcji maszyn marki Kubota – powiedział Edward Cyc.

Należy przypomnieć w tym kontekście, że inżynierowie Kubota zalecają przynajmniej jedną obsługę serwisową w roku, aby maszyna była maksymalnie wydajna i służyła właścicielowi przez wiele lat.

Kubota Insight Programme 2023 był już ósmą edycją tego wydarzenia w Polsce. We wcześniejszych latach japońscy inżynierowie odwiedzili między innymi takie miejscowości jak Pawonków w pow. lublinieckim, Kruszyny w pow. brzeskim czy też Niedźwiada koło Lubartowa, spędzając dziesiątki godzin na dogłębnej analizie maszyn Kubota.

Inf. prasowa Kubota

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.