A+ A A-

Elektryczna Scania we flocie Volkswagen Poznań

Do floty samochodów Volkswagen Poznań, obsługującej codzienne dostawy podzespołów do fabryki w Poznaniu, dołączył pierwszy elektryczny pojazd Scania 25P. Samochód wykonywać będzie na co dzień wahadłowe kursy na ośmiokilometrowej trasie łączącej park dostawców w Swarzędzu z zakładem produkcyjnym w Poznaniu-Antoninku. Scania 25P B6x2*4NB to elektryczny pojazd ciężarowy przeznaczony do realizacji zadań typowych dla dystrybucji miejskiej. Wyposażony jest w pięć baterii o łącznej pojemności 165 kWh, pozwalających – w zależności od warunków – na ok. 8 godzin pracy.

Na potrzeby ładowania tego i przyszłych elektrycznych pojazdów floty na terenie zakładu Volkswagen Poznań powstała stacja ładowania aut zieloną energią o mocy 120 kW. Na takiej stacji można naładować samochód „do pełna” w niecałe 40 minut.

– Wierzymy, że bezemisyjne ciężarówki, takie jak ta elektryczna Scania, są przyszłością, szczególnie w miejskim środowisku. Wdrożenie tego samochodu do floty Volkswagen Poznań to efekt partnerstwa Volkswagen Poznań i Scania Polska. To również kolejny krok w realizacji działań prośrodowiskowych wynikających z założeń strategicznych Grupy. Przypomnę, że już dzisiaj wszystkie nasze zakłady produkcyjne zasilane są w 100% energią elektryczną pochodzącą ze źródeł odnawialnych. Pierwszy elektryczny pojazd to także świetny przykład optymalizacji mający pozytywny wpływ na najbliższe sąsiedztwo. Zielona logistyka oznacza bowiem mniej emisji i hałasu do otoczenia – mówi Agnieszka Olenderek, Członek Zarządu ds. Finansów, Zakupów i IT.

Inf. prasowa Scania

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.