A+ A A-

Nowa generacja ciągników New Holland

Podczas trwających właśnie targów Agritechnica 2023 firma New Holland Agriculture prezentuje serię ciągników T7, wśród których jest także model T7.270 Methane Power CNG (sprężony gaz ziemny). Nowy model oparty jest na platformie T7 z PLM Intelligence z najnowszą kabiną Horizon Ultra. Do napędu wykorzystano sprawdzony, 6,7-litrowy, silnik NEF zasilany metanem. Jednostka wykorzystywana jest już w ciągniku T6.180 Methane Power, ale w nowym modelu ma jednak większą moc. Ciągnik jest nie tylko zdolny do pracy z większymi narzędziami, ale może również przepracować znacznie więcej godzin między tankowaniami, co znacznie zwiększa jego wydajność i autonomię.

Maksymalny moment obrotowy silnika wynosi 1160 Nm, a jego maksymalna moc to 270 KM. Ciągnik charakteryzuje się większą wydajnością, którą osiągnięto dzięki optymalnemu wykorzystaniu większego podwozia T7 w celu zmaksymalizowania pokładowego magazynu gazu. Przy pojemności 1265 litrów (219 kg na pokładzie), T7.270 CNG mieści o 178% więcej paliwa niż T6.180 Methane Power (455 litrów/79 kg).
Ponieważ metan jest paliwem o czystszym spalaniu, układ selektywnej redukcji katalitycznej (SCR) nie jest wymagany, co zwalnia miejsce na przechowywanie paliwa. Co więcej, T7.270 Methane Power CNG może być używany ze wszystkimi rodzajami metanu i biometanu pozyskiwanymi z odchodów zwierzęcych i gnojowicy. To sprawia, że jest to idealne rozwiązanie dla właścicieli biogazowni, biometanowni. Ponadto jest on dostosowany do wymagań większych gospodarstw rolnych i usługodawców, prowadzących całoroczne zróżnicowane operacje przy użyciu ciężkich narzędzi.

Połączenie technologii zasilania metanem ze sprawdzonymi właściwościami ciągnika New Holland T7 ma na celu zaoferowanie potencjalnym klientom połączenia niskich kosztów eksploatacji, autonomii, niezawodności i komfortu kierowcy. Nowy ciągnik T7.270 Methane Power CNG jest również wyposażony w bezstopniową przekładnię CVT, która zapewnia płynniejszą jazdę i bardziej ekonomiczne zużycie paliwa. CVT sprawia, że ciągnik ten jest szczególnie odpowiedni dla naczep o masie powyżej 18 ton, zazwyczaj wymagających tego typu przekładni i mocy powyżej 200 KM. Choć podobny do napędzanego olejem napędowym T7.270, ciągnik T7.270 Methane Power CNG różni się w kilku obszarach. Konstrukcja pod kabiną jest znacząco inna, z nowymi wspornikami kabiny i akumulatorem przeniesionym na lewą stronę, aby zwolnić miejsce na większy zbiornik gazu. Sama kabina to wielokrotnie nagradzana Horizon Ultra, najcichsza w branży – poziom hałasu wewnątrz wynosi zaledwie 66 decybeli, minimalizując zmęczenie operatora i maksymalizując jego komfort. Kabina Horizon Ultra oferuje o 8% większą objętość wewnątrz, zapewniając operatorowi więcej miejsca i przestrzeni do przechowywania. Podobnie jak inne modele T7, T7.270 Methane Power CNG korzysta z rozwiązań New Holland PLM Intelligence, które integrują technologie cyfrowe w celu umożliwienia dwukierunkowego przesyłania danych z maszyny i pola między ciągnikiem a portalem internetowym MyPLMConnect, umożliwiając właścicielom i menadżerom monitorowanie maszyn, a dealerom - za zgodą - zapewnienie zdalnego wsparcia.

Pierwsze ciągniki rolnicze T7.270 Methane Power CNG będą dostępne do zakupu w drugiej połowie 2024 roku.

Informacja prasowa New Holland Agriculture

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.