A+ A A-

Ekologiczne IVECO w karawanie zespołu Metallica

Marka IVECO będzie wspierać zespół Metallica podczas europejskiego etapu ich światowej trasy koncertowej M72, która wypełni obiekty na całym kontynencie od maja do lipca 2024 roku. Elektryczne i napędzane gazem ziemnym pojazdy ciężarowe i dostawcze IVECO będą przewozić zespół i jego sprzęt do miejsc koncertów w Monachium, Helsinkach, Kopenhadze, Warszawie i Madrycie. Ogłoszenie współpracy zakończyło się oficjalną premierą wideo nowej pełnej gamy IVECO, wzbogaconą „elektryzującą" ścieżką dźwiękową przeboju Metallica „It's Electric".

Producent dostarczy elektryczne pojazdy ciężarowe S-eWay oraz zasilane gazem ziemnym S-Way Metallica Special Edition. Zostały one spersonalizowane specjalnie zaprojektowanym malowaniem w kolorach albumu „72 Seasons” zespołu. Matowe czarne nadwozie z boku kabiny zalewa jaskrawożółte wykończenie, a na przednim grillu znajduje się kultowe logo Metallica. Minibusy eDaily i Daily Natural Gas, również w barwach Special Edition Metallica, zapewnią transport dla ekipy zespołu podczas koncertów.
Ponadto planowane są inicjatywy mające na celu zaangażowanie kierowców ciężarówek. Jednym z przykładów jest zaproszenie kierowców, niezależnie od marki ich pojazdu, do przesyłania filmów wideo z ich występami do muzyki zespołu Metallica, aby mieć szansę na wygranie biletów na koncert. IVECO i Metallica wspólnie koncentrują się na ochronie środowiska i odpowiedzialności społecznej. IVECO jest znane ze swojego zaangażowania w "zielony" transport poprzez wieloletnie inwestycje w alternatywne rozwiązania napędowe. Jako część Grupy Iveco, marka zobowiązała się do osiągnięcia zerowej emisji dwutlenku węgla netto do 2040 r. i będzie nadal wspierać społeczności dotknięte klęskami żywiołowymi i wojnami, prowadzić programy szkoleniowe dla młodzieży w trudnej sytuacji życiowej i przekazywać darowizny na dożywianie potrzebujących. Programy te są niezwykle zbieżne z inicjatywami fundacji Metalliki "All Within My Hands", która wspiera lokalne banki żywności, gdy zespół jest w trasie, prowadzi inicjatywę Metallica Scholars w zakresie edukacji siły roboczej wspierającą uczelnie społeczne i w miarę swoich możliwości przyczynia się do pomocy w przypadku katastrof. IVECO i Metallica to dwaj partnerzy idealnie dostrojeni do budowania lepszej przyszłości.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.