A+ A A-

Samnasz na zimowych drogach

Co prawda mamy do czynienia z globalnym ociepleniem klimatu, ale w naszej części Europy będą nadal zdarzać się długie okresy z ujemną temperaturą i obfitymi opadami śniegu. Dlatego też służby odpowiedzialne za utrzymanie dróg muszą pozostawać w stałej gotowości, by błyskawicznie reagować na pogorszające się warunki atmosferyczne. Jest im do tego niezbędny skuteczny sprzęt, taki jak oferowany przez podlaskie przedsiębiorstwo SaMASZ.

Pod względem sprzętu przeznaczonego do zimowego utrzymania dróg oferta SaMASZ-u jest nie tylko kompletna, ale też bardzo zróżnicowana i bez trudu można w niej znaleźć optymalnie dopasowane rozwiązanie. Tym bardziej, że SaMASZ stale powiększa gamę produktów i wprowadza w nich najnowsze rozwiązania technologiczne. Najlepszym tego przykładem mogą być najnowsze posypywarki elektryczne oraz decyzja o uruchomieniu produkcji posypywarek wykonanych wyłącznie z elementów ze stali nierdzewnej. A w przypadku maszyn, które w codziennej pracy narażone są na bezpośredni kontakt z agresywnymi substancjami kwestia jakości materiałów i wykonania ma ogromne znaczenie.
– Dzięki zastosowaniu stali nierdzewnej w istotny sposób wydłużamy żywotność posypywarek. Warto przy tym zauważyć, że mimo to ich cena nie jest wyższa, a wręcz taka sama jak posypywarek konkurencji, która oferuje urządzenia ze stali zwykłej. Ponadto w naszych posypywarkach zastosowano technologie, które optymalizują proces posypywania, zwiększają zyski użytkownika, a dodatkowo redukują negatywny wpływ na środowisko naturalne – wyjaśnia Marcin Domżalski, menedżer ds. Rozwoju i Sprzedaży Maszyn Komunalnych w SaMASZ. Ciąg dalszy w Pośredniku Komunalnym 4/2023