A+ A A-

Nowa generacja kosiarek Bobcat

Firma Bobcat wprowadziła na europejski rynek pierwsze cztery modele z nowej linii kosiarek. Koncern liczy na podobny sukces jaki maszyny odniosły na rynkach Ameryki Północnej, gdzie debiutowały dwa lata temu. Miało to miejsce wkrótce po przejęciu przez Bobcat firmy Johnson Creek, która od lat 70-tych XX w. jest znana z produkcji wysokiej jakości kosiarek.

Marka Bobcat kojarzona jest przede wszystkim z doskonałych, kompaktowych mini ładowarek, ale jej portfolio obejmuje także wiele innych maszyn i urządzeń, które coraz częściej znajdują zastosowanie w pracach komunalnych. Można oczekiwać, że wprowadzone do sprzedaży w Europie kosiarki także szybko zyskają akceptację przedsiębiorców tej branży, zwłaszcza że modele to profesjonalne kosiarki samojezdne o zerowym promieniu skrętu (ZT 3000; ZT 3500), a gamę uzupełniają maszyny ZS 4000 i WB 700. W efekcie nowe kosiarki doskonale uzupełniają istniejącą linię sprzętu do utrzymania trawników Ryan. Podobnie jak ciągniki kompaktowe, miniładowarki gąsienicowe oraz małe ładowarki przegubowe firmy Bobcat.
– Jesteśmy zachwyceni, że możemy rozszerzyć naszą linię GME o cztery pierwsze modele kosiarek. Dzięki połączeniu typowych atrybutów produktów Bobcat, takich jak wydajność i trwałość, mogą zapewnić doskonałe cięcie, prostotę użytkowania i spełnić najbardziej wymagające potrzeby związane z koszeniem, z dużą szybkością i efektywnością – twierdzi Daniele Paciotti, dyrektor linii produktów GME w Bobcat. Ciąg dalszy w Pośredniku Komunalnym 5/2023