A+ A A-

PGK w Śremie zwiększa flotę ekologicznych pojazdów

Zamówione przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Śremie trzy pojazdy do zbiórki odpadów, zabudowane na podwoziach IVECO S-WAY, to pierwsze w naszym kraju tego rodzaju pojazdy zasilane LNG. Dwa z nich zostały wyposażone w jednokomorową zabudowę NTM typu BIO, natomiast jeden w zabudowę dwukomorową, także BIO. Wszystkie trzy śmieciarki zabudowano na podwoziach IVECO S-WAY w układzie 6x2, z trzecią osią kierowaną, co znacząco ułatwia manewrowanie tym pojazdem na podwórkach, placach i ulicach miasta. Za napęd śmieciarek odpowiada niskoemisyjny silnik IVECO Cursor 9 NG o mocy 340 KM, zasilany LNG.

Oprócz trzech IVECO S-WAY z zabudowami do zbiórki odpadów PGK w Śremie odebrało także imponujący swoimi rozmiarami zestaw, który składa się z ciągnika siodłowego IVECO S-WAY AS440S46T/P 2LNG oraz naczepy firmy STAS wyposażonej w system rozładunku za pomocą ruchomej podłogi. Jego zadaniem będzie transport ładunków przeznaczonych do recyklingu.
– To najnowocześniejszy sprzęt dla usług komunalnych, jaki można w chwili obecnej zakupić. Jest w pełni ekologiczny, a dzięki temu zakupowi flota pojazdów używanych w Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej w Śremie jest w chwili obecnej w 56,8% niskoemisyjna – powiedział podczas uroczystości przekazania pojazdów Paweł Wojna, prezes śremskiego PGK.

Zakup pojazdów komunalnych zasilanych LNG jest naturalnym krokiem w realizacji strategii zrównoważonego rozwoju przyjętej przez PGK w Śremie. W ramach tej strategii 10 grudnia 2015 roku przedsiębiorstwo otworzyło w Mateuszewie pierwszą w Polsce ogólnodostępną stację tankowania LNG i CNG. W placówce tankują nie tylko pojazdy należące do PGK, jest ona dostępna także dla klientów zewnętrznych.  (km)

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.