A+ A A-

Obrót ma znaczenie

Popularność ładowarek teleskopowych w Polsce systematycznie rośnie. Coraz chętniej korzystają z nich także firmy komunalne, a jednym z najlepiej ocenianych producentów jest JCB. Szczególną popularnością cieszą się modele w wersji Roto, gdyż możliwość obrotu wysięgnika o 360° znacznie zwiększa ich przydatność w pracach komunalnych.

Dzięki swej wszechstronności ładowarki teleskopowe cieszyły się uznaniem wielu przedsiębiorców, którzy doceniali ich uniwersalność i możliwość realizacji zadań niedostępnych innym maszynom. Ich rola i znaczenie jeszcze bardziej wzrosła, gdy na rynku pojawiły się modele z możliwością obrotu o 360°. Nic więc dziwnego, że po takie rozwiązanie sięgnął też brytyjski koncern JCB, wprowadzając do oferty maszyny JCB 555-210R oraz JCB 555-260R. Oba modele w zasadzie różnią się od siebie wysięgiem wynoszącym odpowiednio 21 i 26 metrów. Natomiast obie maszyny charakteryzuje wysoka jakość wykonania oraz innowacyjne rozwiązania, powstałe na bazie wieloletniego doświadczenia ich konstruktorów w projektowaniu maszyn.
Pierwszy na rynku pojawił się model o mniejszym wysięgu, ale duże zapotrzebowanie rynku na tego typu maszyny sprawiło, że wkrótce dołączył do niego model 555-260R o maksymalnym udźwigu 5,5 tony i wysokości roboczej do 26 metrów. Oba są chętnie kupowane przez przedsiębiorców działających w branży komunalnej, którzy doceniają możliwość użycia ich jako wszechstronnych zamienników mniejszych żurawi stałych i mobilnych. Użytkownicy chwalą też możliwością szybkiej konfiguracji, łatwości obsługi i możliwości wykonywania szerokiego zakresu technicznych operacji podnoszenia. Ciąg dalszy w Pośredniku Komunalnym 6/2022