A+ A A-

Basak 5120 – Ciągnik mocny i uniwersalny

Od blisko dwóch lat Wiślicka Spółka Wodna eksploatuje ciągnik Basak 5120. Ten najmocniejszy z gamy kilkunastu modeli traktor tureckiego producenta wyróżnia się nie tylko efektywnością działania, ale także komfortowym miejscem pracy operatora oraz jakością wykonania.

Basak to turecki producent, którego początki sięgają roku 1962, kiedy to zaczęto wytwarzać traktory na licencji Forda, a po kilku latach również Steyera. Obecnie w asortymencie Basaka znajduje się dwadzieścia modeli ciągników, a rocznie z taśm montażowych fabryki położonej w Sakaryi w Turcji zjeżdża około dziesięciu tysięcy traktorów. W zakładzie wytwarzana jest także szeroka gama podzespołów do silników, przekładni i układu hydraulicznego.
– Polscy klienci mogą wybierać z kilkunastu modeli ciągników Basak. W zależności od wersji dysponują one mocą od 58 do 120 KM. Są dostępne w naszej sieci sprzedaży na terenie całego kraju. Oczywiście poza sprzedażą zapewniamy także ich pełną obsługę gwarancyjną i pogwarancyjną – informuje Szymon Mieszkowski z firmy SuperTraktor.pl, która jest dystrybutorem ciągników Basak w Polsce. Ciąg dalszy w Pośredniku Komunalnym 3/2023